08/17 14:00 7 NK Lenart v NK Rudar Velenje 0-4
08/17 14:00 1 Krka Novo Mesto v NK Brezice 3-0
08/17 14:00 7 Roltek DOB v NK Triglav Kranj 1-0
08/17 14:00 1 NK Bogojina v NK Tolmin 3-5
08/17 14:00 1 ND Beltinci v NK Aluminij 0-2
08/17 14:00 7 NK Dravograd v NK Krsko 3-4
04/20 16:00 2 NK Maribor v DNS Zavrc 5-1
04/20 15:30 2 NK Domzale v NK Celje 0-1
04/14 16:00 2 DNS Zavrc v NK Maribor 2-1
04/13 16:00 2 NK Celje v NK Domzale 1-0

A szlovén labdarúgókupa vagy szlovén kupa (hivatalos nevén Pokal Nogometne zveze Slovenije) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Szlovéniában, amelyet először 1991-ben rendeztek meg. Előtte a jugoszláv kupában szerepeltek a szlovén csapatok. A legsikeresebb klub az NK Maribor, amely eddig 9 alkalommal hódította el a trófeát.

A szlovén kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a szlovén bajnokság után. A kupa győztese jogán Horvátország csapatot indíthat a következő évi Európa-ligában.

A Szlovén Kupa (szlovénül Pokal Nogometne zveze Slovenije) egy kieséses rendszerű labdarúgókupa Szlovéniában. A versenyt 1991-ben alapították, és a Szlovén Labdarúgó-szövetség szervezi. A kupa győztese jogot szerez a következő szezonban való indulásra az Európa-liga selejtezőjére.

A Szlovén Kupa 16 csapattal indul, amelyek közül 10 az első osztályból, 6 pedig a másodosztályból érkezik. A mérkőzéseket egyenes kieséses rendszerben játsszák, a döntőt pedig semleges helyszínen rendezik.

A Szlovén Kupát eddig 14 különböző csapat nyerte meg, a legtöbb győzelmet (10) az NK Maribor szerezte. A címvédő a NK Olimpija Ljubljana.