A szlovén labdarúgókupa vagy szlovén kupa (hivatalos nevén Pokal Nogometne zveze Slovenije) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Szlovéniában, amelyet először 1991-ben rendeztek meg. Előtte a jugoszláv kupában szerepeltek a szlovén csapatok. A legsikeresebb klub az NK Maribor, amely eddig 9 alkalommal hódította el a trófeát.

A szlovén kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a szlovén bajnokság után. A kupa győztese jogán Horvátország csapatot indíthat a következő évi Európa-ligában.

A Szlovén Kupa (szlovénül Pokal Nogometne zveze Slovenije) egy kieséses rendszerű labdarúgókupa Szlovéniában. A versenyt 1991-ben alapították, és a Szlovén Labdarúgó-szövetség szervezi. A kupa győztese jogot szerez a következő szezonban való indulásra az Európa-liga selejtezőjére.

A Szlovén Kupa 16 csapattal indul, amelyek közül 10 az első osztályból, 6 pedig a másodosztályból érkezik. A mérkőzéseket egyenes kieséses rendszerben játsszák, a döntőt pedig semleges helyszínen rendezik.

A Szlovén Kupát eddig 14 különböző csapat nyerte meg, a legtöbb győzelmet (10) az NK Maribor szerezte. A címvédő a NK Olimpija Ljubljana.