Wikipedia - College Europa FC

A College Europa Football Club (röviden: Europa FC) egy félprofi labdarúgócsapat, amelyet 1925-ben alapítottak Gibraltárban. A klub hét bajnoki címet szerzett, és ötször volt kupagyőztes. Mérkőzéseit a Victoria Stadionban játssza (ahol a bajnokság többi csapata is).

**Gibraltar FC**

A **Gibraltar FC** (korábban **Gibraltar United FC**) egy gibraltári labdarúgóklub, amely a gibraltári első osztályban, az ország legmagasabb szintű bajnokságában játszik. A klubot 1914-ben alapították, és tizenegy alkalommal nyerte meg a gibraltári ligát, valamint tíz alkalommal a gibraltári kupát. Hazai pályájuk a Victoria Stadion, amely 5000 fő befogadására alkalmas.

A Gibraltar FC a gibraltári válogatott több játékosát is adta, köztük Liam Walkert, Adam Priestleyt és Roy Chipolinát. A klub Európában is többször képviselte Gibraltárt, és az UEFA Konferencia Ligában is szerepelt.

**Klubszínek:** Vörös-fehér

**Becenév:** A Vörös Ördögök

**Stadion:** Victoria Stadion

**Edző:** Raul Procopio