Európa - világbajnoki selejtezők 09/08 18:45 6 [4] Észak-Írország v Svájc [2] D 0-0
Európa - világbajnoki selejtezők 09/05 18:45 5 [2] Svájc v Olaszország [1] D 0-0
Euro 2020 selejtezők 03/26 19:45 2 Svájc v Dánia D 3-3

A svájci labdarúgó-válogatott Svájc nemzeti csapata, amelyet a svájci labdarúgó-szövetség (franciául: Association Suisse de Football, németül: Schweizerischer Fussballverband, olaszul: Associazione Svizzera di Football) irányít.

Legjobb eredményei a világbajnokságokon: háromszor jutott el a negyeddöntőig. 1934-ben, 1938-ban és 1954-ben amikor rendezőként volt jelen. Az 1924-es olimpián ezüstérmet szereztek. Svájc utánpótlás csapatai azonban sokkal sikeresebbek voltak ezidáig. Megnyerték a 2002-es U17-es labdarúgó-Európa-bajnokságot és a 2009-es U17-es labdarúgó-világbajnokságot. A 2006-os világbajnokságról úgy kellett búcsúzniuk, hogy nem kaptak egyetlen gólt sem és Ukrajna ellen is csak büntetőpárbajban maradtak alul. Ausztriával közösen adtak otthont a 2008-as Európa-bajnokságnak, ahol azonban a csoportkör után kiestek.

A svájci labdarúgó-válogatott Svájc nemzetközi labdarúgó-csapata, melyet a Svájci Labdarúgó-szövetség irányít, és képviseli Svájcot a nemzetközi labdarúgó-mérkőzéseken. Székhelyük Bernben található, és hazai mérkőzéseiket a bázeli St. Jakob-Parkban és a zürichi Letzigrundban játsszák.

Svájc a FIFA és az UEFA tagja. Nyolc világbajnokságon szerepelt, a legjobb eredményük a negyeddöntő volt háromszor: 1934-ben, 1938-ban és 1954-ben. Tizenöt Európa-bajnokságon szerepeltek, a legjobb eredményük a csoportkör elérése volt 1996-ban, 2004-ben és 2008-ban. Háromszor nyertek el bronzérmet az Olimpiai játékokon: 1924-ben, 1928-ban és 1952-ben.

A válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya Murat Yakın. A csapatkapitány Granit Xhaka.