Angol League 1 08/16 18:45 4 [9] Portsmouth v Cambridge Utd [6] W 4-1
Angol League 1 08/13 14:00 3 [22] Cheltenham v Portsmouth [18] W 0-2
Angol EFL Cup 08/09 18:45 7 Cardiff v Portsmouth W 0-3
Angol League 1 08/06 14:00 2 [8] Portsmouth v Lincoln City [15] D 0-0
Angol League 1 07/30 14:00 1 [22] Sheff Wed v Portsmouth [21] D 3-3
Európai barátságos mérkőzések 07/23 14:00 - Portsmouth v Coventry L 0-2
Európai barátságos mérkőzések 07/20 18:45 - Bognor Regis Town v Portsmouth D 1-1

Wikipedia - Portsmouth FC

A Portsmouth (teljes nevén Portsmouth Football Club, röviden Portsmouth FC) labdarúgócsapatát 1898-ban alapították a dél-angliai Portsmouth városában. Jelenleg a harmadosztályban szerepelnek.

A Portsmouth Football Club egy profi futballcsapat, székhelye a Hampshire-i Portsmouth-ban. Az angol futball-piramis harmadik szintjén játszik EFL League One néven. A klubot 1898-ban alapították, és a Fratton Parkban játssza a hazai meccseit 1899 óta. A Portsmouth 18 alkalommal nyerte meg a Hampshire Senior Cupot, ami több, mint bármely más klub. Két FA-kupát (1939, 2008) és egy Football League Second Division-címet (1929) nyert. A Portsmouth 1949-ben bajnok volt, és 1934-ben, 1935-ben, 1948-ban és 2010-ben második helyezett lett. 1949-ben és 1950-ben megnyerte a FA Charity Shieldet, és 1988-ban második lett. 1920-ban a Somerset Cup győztese volt, 1987-ben pedig második helyezett. A Portsmouth volt az első klub, amelyik megnyerte az UEFA Intertoto Kupát, 2002-ben.

A Portsmouth korábban a dél-angliai Portsmouth városi területen a Fratton Parkban játszotta hazai mérkőzéseit, de 1998 és 2003 között a Burnden Parkban játszott, miután felvásárolta a Bolton Wanderers FC-t. A klub színei kék és fehér, kabalája pedig Pompey, a tengerész. A Portsmouth riválisa a Southampton, és a két klub közötti mérkőzésekre Pompey-Southampton derbi néven kerül sor.

A Portsmouth történelmének legsikeresebb időszaka a 20. század elején volt, amikor megnyerte két FA-kupát és a Second Division-bajnokságot. Az utóbbi időben a klub pénzügyi problémákkal küzdött, és 2013-ban adminisztrációba került. A Portsmouth 2013-ban kilépett az adminisztrációból, és azóta a League One-ban játszik.