ITF Dominican Republic F1

**ITF Dominikai Köztársaság F1**

Az ITF Dominikai Köztársaság F1 egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Futures teniszverseny, amelyet a Dominikai Köztársaságban rendeznek. Ez egy alacsonyabb szintű professzionális teniszverseny, amely a férfi teniszezők számára előrelépést biztosít a magasabb szintű versenyekhez.

**A verseny története**

Az ITF Dominikai Köztársaság F1-et először 2023-ban rendezték. A tornán 32 egyéni játékos és 16 páros csapat vesz részt. A verseny meccseit egy kemény borítású pályán játsszák.

**A verseny formátuma**

Az egyéni verseny egy kieséses bajnokság, ahol a játékosok egymás ellen versenyeznek, amíg csak egy győztes nem marad. A páros verseny egy kieséses bajnokság, ahol a csapatok egymás ellen versenyeznek, amíg csak egy győztes csapat nem marad.

**A verseny díjazása**

A verseny teljes díjazása 15 000 dollár, amelyet a győztes játékosok és párosok között osztanak el. A győztes egyéni játékos 2 160 dollárt, míg a győztes páros csapat 930 dollárt kap.

**Jelentős győztesek**

Az ITF Dominikai Köztársaság F1 első győztese az argentin Alejo Lorenzo Lingua volt, aki egyéniben és párosban is diadalmaskodott.