The Evian Championship

DateRHazai v Vendég-
**Az Evian Championship**

Az Evian Championship egy éves golftorna, amelyet a nők európai turnén (LET) rendeznek. A torna 1994-ben indult, és eredetileg Evian Masters néven volt ismert. 2013-ban az Evian Championship elnyerte a női főtornák nagy slam státuszát, és a negyedik olyan tornává vált, amelyet a női golfozók nyerhettek meg.

A tornát Franciaországban, Evian-les-Bains-ben, az Evian Resort Golf Clubban rendezik. A pálya egy 6680 yardos, par 71-es pálya, amelyet Robert von Hagge tervezett.

Az Evian Championship-et 72 játékos mezőnye játszik, akik négy fordulón át versenyeznek. A vágás a két legjobb forduló után történik, és a legjobb 60 játékos és az esetleges holtversenyben résztvevők jutnak tovább a hétvégi fordulókra.

Az Evian Championship nyereményalapja 4,5 millió euró, amelyből a győztes 750 000 eurót vihet haza. A torna győztesei közé olyan neves játékosok tartoznak, mint Annika Sörenstam, Juli Inkster, Paula Creamer és Feng Shanshan.

Az Evian Championship a LET egyik legrangosabb tornája, és a világ legjobb női golfjátékosait vonzza. A torna egyben kedvenc eseménye a rajongóknak, akik a gyönyörű környezetben és a kiváló golfban gyönyörködhetnek.