ITF M15 Marburg MD

**Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) M15 Marburg MD**

A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) M15 Marburg MD egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet a németországi Marburgban rendeznek. Az ITF World Tennis Tour része, amely a hivatásos tenisz legalacsonyabb szintű körútja.

**Dátum és helyszín:**

A torna általában júliusban kerül megrendezésre a TC Marburg e.V. teniszkomplexumban.

**Formátum:**

A torna 32 fő kieséses rendszerben zajlik egyesben és párosban is. A mérkőzéseket legjobb három szettben játsszák.

**Díjazás:**

Az egyes győztese 15 000 dolláros díjat kap, a páros győztesei pedig 7500 dollárt osztanak meg.

**Résztvevők:**

A tornán általában olyan játékosok vesznek részt, akik az ATP-ranglista alsó felében szerepelnek, valamint ígéretes fiatal tehetségek. A magyar játékosok közül Márton Füle és Nagy Péter is indult már ezen a versenyen.

**Történelem:**

A Marburg MD-t először 2021-ben rendezték meg. Az első győztes a német Tobias Simon volt.

**Jelentőség:**

Az ITF M15 Marburg MD fontos esemény a fiatal játékosok számára, akik a ranglista felfelé ívelésére törekednek. A torna pontszámokat oszt a résztvevőknek, amelyek segítenek javítani világranglistás helyezéseiket. Emellett lehetőséget biztosít a játékosok számára, hogy tapasztalatot szerezzenek a magasabb szintű versenyeken.