ITF W60 Rome

**ITF W60 Róma**

Az ITF W60 Róma egy női tenisztorna, amelyet Olaszországban, Rómában rendeznek meg. Az International Tennis Federation (ITF) World Tennis Tour része, és a legmagasabb szintű nemzetközi női teniszversenyek közé tartozik. A torna 2022 óta kerül megrendezésre, és kemény borításon zajlik.

**Történelem**

Az ITF W60 Róma első kiadását 2022 júniusában rendezték meg. A tornát Rebeka Masarova nyerte, aki a döntőben legyőzte Katerina Baindlt.

**Formátum**

A torna 32 egyéni és 16 páros versenyző részvételével zajlik. Az egyéni főtábla kieséses rendszerű, míg a páros verseny egyenes kieséses rendszerben zajlik. A versenyeken részt vehetnek olyan játékosok, akik az ITF rangsorában az 500. helyen belül állnak, valamint olyanok, akiket szabadkártyával hívtak meg a tornára.

**Díjazás**

Az ITF W60 Róma összdíjazása 60 000 dollár. A győztes 9000 dollárt kap, a döntős pedig 4860 dollárt.

**Jelentőség**

Az ITF W60 Róma egy fontos verseny a női teniszezők számára, akik rangsorpontokat és pénzdíjakat keresnek. A torna lehetőséget nyújt a játékosoknak arra, hogy feljebb jussanak a ranglistán, és felkészüljenek a magasabb szintű versenyekre.