WTA Linz - női páros

**WTA Linz - női páros**

Az Erste Bank Open egy rangos tenisztorna, amelyet évente megrendeznek Linzben, Ausztriában. A női páros tornája a WTA Tour része, és a torna WTA 250-es szintű.

A torna története 1991-ig nyúlik vissza, és azóta számos nagynevű páros nyerte meg a címet. Néhány kiemelkedő győztes közé tartozik Babos Tímea, Cibulková Dominika, Stosur Samantha és Zheng Saisai.

A torna kemény pályán zajlik az TipsArena Linzben, és a párosok 16 csapatból álló kieséses formátumban versengenek. A torna győztesei WTA-ranglistapontokat és díjazást kapnak.

Az Erste Bank Open női páros tornája izgalmas és versenyképes teniszről ismert. A torna lehetőséget nyújt a feltörekvő párosoknak, hogy bemutassák tehetségüket, és összemérjék erejüket a világ legjobb párosaival.