WTA Nottingham Qual

**WTA Nottingham Qual**

A WTA Nottingham Qual egy női tenisztorna, amelyet az angliai Nottingham városában rendeznek füves pályán. A torna az ITF Women's Circuit része, és 25 000 dollár összdíjazással rendelkezik.

**Története**

A WTA Nottingham Qual-t 2008-ban alapították. Az első tornát Mihaela Buzărnescu nyerte meg. A torna azóta is folyamatosan zajlik, és olyan neves játékosok vettek részt rajta, mint Heather Watson, Johanna Konta és Magda Linette.

**Formátum**

A WTA Nottingham Qual egy kvalifikációs torna, amely a Nottingham Open WTA 250-es versenyére jogosít fel. A kvalifikációs torna 32 játékost tartalmaz, akik egyetlen kieséses rendszerben versenyeznek. A négy győztes bejut a Nottingham Open főtáblájára.

**Döntők**

A WTA Nottingham Qual döntőjét a Nottingham Tennis Centre központi pályáján játsszák. A döntőt a torna utolsó napján, általában vasárnap rendezik.

**Díjazás**

A WTA Nottingham Qual győztese 25 000 dollár összdíjazást kap. Az összes résztvevő játékos díjazásban részesül, a teljes díjazás pedig 25 000 dollár.

**WTA Nottingham Qual a tenisznaptárban**

A WTA Nottingham Qual-t általában június elején rendezik, közvetlenül Wimbledon előtt. A torna fontos felkészülési verseny a wimbledoni tornára, és lehetőséget ad a játékosoknak, hogy füves pályán versenyezzenek.