05/07 17:00 1 HC Bruck v HSG Barnbach/Koflach 32-27
05/06 16:30 3 UHK Krems v Handball Leoben 32-24
05/04 18:00 3 Handball Tirol v Alpla HC Hard 22-27
05/04 17:00 3 Handball Leoben v UHK Krems 24-35
05/03 18:20 3 SG Westwien v Bregenz Handball 22-30
05/03 17:00 3 HC Linz AG v Fivers WAT Margareten 29-37
04/30 17:30 3 Fivers WAT Margareten v HC Linz AG 38-25
04/30 17:00 3 UHK Krems v Handball Leoben 27-30
04/30 17:00 3 Bregenz Handball v SG Westwien 31-25
04/29 17:30 1 HSG Barnbach/Koflach v HC Bruck 24-26
04/29 16:30 3 Alpla HC Hard v Handball Tirol 26-25
04/17 18:20 1 UHK Krems v Fivers WAT Margareten 33-36

A HLA (teljes nevén Handball Liga Austria) a legmagasabb osztályú osztrák férfi kézilabda-bajnokság. A bajnokságot 1960 óta rendezik meg, de nagypályán már korábban is volt országos bajnokság. Jelenleg tizenkét csapat játszik a bajnokságban, a legeredményesebb klub a Bregenz Handball, a címvédő az SGH West Wien.

Az Osztrák Kézilabda-bajnokság (németül: Handball Liga Austria, rövidítve: HLA) Ausztria legmagasabb szintű férfi kézilabda-bajnoksága. A bajnokságot az Osztrák Kézilabda-szövetség (Österreichischer Handballbund, rövidítve: ÖHB) írja ki és szervezi.

A bajnokságban 10 csapat vesz részt, amelyek egymás ellen két kört játszanak, vagyis összesen 18 mérkőzést. A bajnokcsapat részt vehet a következő szezonban az EHF Bajnokok Ligájában, a második helyezett csapat az EHF Európa-ligában, míg a harmadik helyezett csapat az EHF Európa-kupában. A bajnokság utolsó helyezettje kiesik a másodosztályú Handball Bundesliga Austriába.

A bajnokság történetének legeredményesebb csapata az SG Handball West Wien, amely 15 alkalommal nyerte meg a bajnokságot. A címvédő a Fivers Margareten csapat, amely a 2021/22-es szezonban szerezte meg első bajnoki címét.