Challenger Kaohsiung

A Challenger Kaohsiung egy kemény pályás tenisztorna, amelyet éves szinten rendeznek meg Tajvanon, Kaohsziung városában. Az International Tennis Federation (ITF) Challenger Tour része, mivel egyike a hivatalos másodosztályú profikörversenyeknek, amelyek hivatásos teniszezők számára biztosítanak lehetőséget a magasabb szintű ATP World Touron és Grand Slam tornákon való versenyzéshez. A torna összdíjazása általában 54 ezer amerikai dollár, és a győztes 80 ATP-pontot kap a ranglistán. Az első Challenger Kaohsiung tornát 2013-ban rendezték meg, és azóta minden évben megrendezésre kerül. A torna helyszíne a Kaohsiung Városi Teniszpálya, amely 500 ülőhellyel rendelkezik. A tornán általában nemzetközi játékosok vesznek részt, és többek között olyan figyelemre méltó győztesei voltak, mint Matthew Ebden, Lu Yen-hsun és Blaž Kavčič.