10/08 15:30 15 ASN Nigelec v Raja Casablanca 0-2
10/08 15:00 15 ASKO Kara v JS Kabylie 1-2
10/08 14:00 15 RC Kadiogo v AS Vita Club Cancelled
10/08 13:00 15 Young Africans FC v Al Hilal Omdurman 1-1
10/07 14:00 15 Al Merrikh v Al Ahli Tripoli 2-0
09/25 18:00 14 El Zamalek v Elect-Sport 2-0
09/18 18:00 14 JS Kabylie v Casa Sport 3-0
09/18 17:00 14 Al Hilal Omdurman v Kedus Giorgis 1-0
09/18 17:00 14 Al-Ittihad Tripoli v Flambeau Centre 2-1
09/18 17:00 14 Cotonsport v Matlama FC 1-0
09/18 16:00 14 Djoliba AC v Deportivo Mongomo Postponed

Wikipedia - CAF-bajnokok ligája

A CAF Bajnokok Ligája – hivatalos nevén Confederation of African Football Champions League – afrikai kupasorozat, melyben a kontinens legjobb csapatai indulnak. Az első tornát 1964-ben rendezték, és a kameruni Oryx Douala nyerte meg, a döntőben 2-1-re felülmúlva a mali Stade Malien-t. A torna napjainkig is tart, egy évet kivéve (1965) minden évben megrendezték.

**CAF Bajnokok Ligája**

Az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) által szervezett CAF Bajnokok Ligája Afrika legrangosabb klubtornája. A versenyen Afrika legjobb klubcsapatai vesznek részt, és minden évben februárban indul, majd novemberben zárul.

A torna két szakaszból áll: a csoportkörből és a kieséses szakaszból. A csoportkörben 16 csapatot négy csoportba osztanak, és minden csoportból a legjobb két csapat jut tovább a kieséses szakaszba. A kieséses szakasz oda-visszavágós alapon zajlik, és a döntő egyetlen mérkőzésen dől el.

A CAF Bajnokok Ligáját 1964-ben alapították, és az egyik legrangosabb klubtorna a világon. A tornát eddig 22 különböző klub nyerte meg, a legsikeresebb csapat az egyiptomi Al-Ahly, amely 10-szer nyert.

A CAF Bajnokok Ligája a világ egyik legnézettebb sporteseménye, és nagy hatással van az afrikai labdarúgás fejlődésére. A torna lehetőséget biztosít a legjobb afrikai játékosoknak, hogy bemutatkozzanak, és segíti a kontinens futballkultúrájának fejlődését.