ITF Women SJD Campos Qual

**ITF Női SJD Campos Qual**

Az **ITF Női SJD Campos Qual** egy nemzetközi tenisztorna nők számára, amelyet Spanyolországban, Campos do Jordãoban rendeznek. Ez egy ITF Women's World Tennis Tour esemény, amely a 25 000 dolláros díjazású torna kategóriába tartozik.

**Versenyformátum**

A torna egy kvalifikációs és egy főtáblás szakaszból áll. A kvalifikációs szakasz 32 játékos számára biztosít helyet, akik közül nyolcan bejutnak a főtáblára. A főtáblán 32 játékos vesz részt, köztük nyolc kvalifikáns.

**Díjazás**

Az ITF Női SJD Campos Qual összdíjazása 25 000 dollár. A győztes 3950 dollárt, míg a döntős 2352 dollárt kap.

**Pontok**

A torna résztvevői WTA-pontokért versenyeznek. A győztes 50 pontot kap, a döntős 34 pontot, az elődöntősök 18 pontot, a negyeddöntősök 9 pontot, a második körösök 5 pontot, míg az első körösök 1 pontot kapnak.

**Résztvevők**

Az ITF Női SJD Campos Qual mezőnye nemzetközi játékosokból áll, akik a WTA ranglistáján a 100. és az 500. hely között helyezkednek el. A korábbi győztesek közé tartozik Irina Khromacheva, Quirine Lemoine és Chantal Škamlová.

**Helyszín**

Az ITF Női SJD Campos Qualt a Campos do Jordãoi Tênis Clubeban rendezik meg, amely egy festői helyen található, Sao Paulo állam hegyeiben. A klub 12 salakpályával és egy keménypályás stadionnal rendelkezik.

**Története**

Az ITF Női SJD Campos Qualt először 2015-ben rendezték meg. Azóta a torna népszerű eseményté vált a női tenisz naptárában, amely erős mezőnyt és izgalmas mérkőzéseket vonz.