ITF Canada F1 MD

**ITF Canada F1 MD TENISZTORNA**

Az ITF Canada F1 MD egy hivatásos tenisztorna, amelyet Kanadában rendeznek. A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) Future-körébe tartozik, amely a férfi hivatásos tenisz legalacsonyabb szintű túrája. A torna kemény pályán zajlik, és általában egyhetes.

**A torna története**

Az ITF Canada F1 MD tornát először 2016-ban rendezték. Az első tornát Peter Polansky nyerte, aki az ATP ranglistáján akkor a 235. helyen állt. Azóta a torna kiemelkedő tehetségek számára szolgált ugródeszkaként, akik a ranglétrán felfelé törekednek.

**A torna formátuma**

Az ITF Canada F1 MD tornát egyenes kieséses formátumban rendezik, 32 egyéni játékossal és 16 párossal. A kvalifikációs fordulókat általában a torna főtábláját megelőzően rendezik, és további nyolc játékos számára biztosítanak helyet a főtáblában.

**A díjazás**

Az ITF Canada F1 MD torna összdíjazása 15 000 dollár. A győztes 2 160 dollárt, míg a döntős 1 272 dollárt kap. A párosok győztesei 990 dollárt, a döntősök pedig 525 dollárt kapnak.

**A torna jelentősége**

Az ITF Canada F1 MD torna fontos tornát jelent a felemelkedő teniszjátékosok számára. Ez egy lehetőség számukra, hogy pontokat szerezzenek az ATP ranglistán, tapasztalatot szerezzenek a nemzetközi versenyen, és felhívják magukra a nagyobb tornákon szereplő edzők és ügynökök figyelmét.

**A torna helyszíne**

Az ITF Canada F1 MD tornát általában Ontario tartományban, Kanadában rendezik. A korábbi tornákat olyan városokban rendezték, mint Markham, Burlington és Mississauga. A torna konkrét helyszíne évről évre változhat.