WTA Newport Beach Qual

**WTA Newport Beach kvalifikáció**

A WTA Newport Beach kvalifikáció egy női tenisztorna, amelyet az Amerikai Egyesült Államokban, Newport Beach-en rendeznek. A tornát 2021-ben indították útjára, és salakpályán játsszák.

A torna 32 játékosból álló selejtező táblával rendelkezik, akik négy kvalifikációs helyért küzdenek a főtáblán való részvételért. A kvalifikáció formátuma egy egyenes kieséses kiesés, és az első forduló vesztesei vigaszági táblába kerülnek.

A torna győztesei jogosultak a főtáblán való részvételre. A főtábla 32 játékosból áll, és egyenes kieséses kiesés formátumban zajlik. A főtábla győztese megkapja a Newport Beach trófeáját és a torna pénzdíját.

A WTA Newport Beach qualifikációt a WTA 125k sorozat részének tekintik, amely a női tenisz WTA Tourjának második szintje. A kvalifikáció pontszámokat biztosít a játékosoknak az egyéni világranglistán.

A WTA Newport Beach kvalifikáció 2021-es kiadását Hailey Baptiste nyerte, aki a döntőben legyőzte Ulrikke Eikeri-t.