ITF Women Helsinki WD

**ITF Women Helsinki WD**

Az ITF Women Helsinki WD egy nemzetközi tenisztorna nőknek, amelyet Finnországban, Helsinkiben rendeznek. A torna az ITF Women's World Tennis Tour része, és a salakpályás tornák közé tartozik.

**2023. adatok**

* **Dátum:** 2023. július 31. - augusztus 6.
* **Helyszín:** Tali Tennis Center, Helsinki, Finnország
* **Borítás:** Salak
* **Díjazási alap:** 25 000 USD

**Lebonyolítás**

A torna egy 32 párból álló egyenes kieséses formátumban kerül lebonyolításra. Az elődöntők és a döntő három nyert szettig tart, a többi mérkőzés két nyert szettig.

**Részvétel**

A tornán profi teniszezők vesznek részt a világ minden tájáról. A részvételre jogosultak között szerepelnek az ITF világelsők, valamint az ITF által meghívott játékosok.

**Díjazás**

A győztes pár 150 ITF ranglistapontot és 3920 USD díjat kap. A második helyezett pár 90 ranglistapontot és 2800 USD díjat kap. A harmadik helyezett párok mindegyike 59 ranglistapontot és 1890 USD díjat kap.

**Tengerentúli torna**

Az ITF Women Helsinki WD egy tengerentúli torna, amely lehetővé teszi a teniszezők számára, hogy ranglistapontokat szerezzenek, és tapasztalatot szerezzenek nemzetközi szinten. Ez a torna fontos lépés a teniszezők számára, akik a WTA Tourra vágynak.