Brazil Liga Nacional

A Brazil Liga Nacional a brazil férfi kézilabda-bajnokság legmagasabb osztálya. A bajnokságot 1998-ban alapították, és azóta 21 alkalommal rendezték meg. A címvédő a Taubaté, amely eddigi történetében 9 alkalommal nyerte meg a bajnokságot.

A bajnokságban 12 csapat vesz részt, amelyek két hatcsapatos csoportban küzdenek meg a rájátszásba jutásért. A csoportok első három helyezettje jut a rájátszásba, ahol előbb negyeddöntőt, majd elődöntőt és döntőt játszanak. A rájátszás győztese lesz a brazil bajnok.

A Brazil Liga Nacional az egyik legerősebb kézilabda-bajnokság a világon. A bajnokságban számos brazil válogatott játékos szerepel, és a mérkőzések magas színvonalon zajlanak. A bajnokság győztese kvalifikálja magát a világbajnokságra.