ITF Women Hilton Head Island

**ITF Women Hilton Head Island**

Az ITF Women Hilton Head Island egy nemzetközi női tenisztorna, melyet évente rendeznek meg Hilton Head Islanden, Dél-Karolinában, az Egyesült Államokban. A torna 2019-ben lett alapítva, és jelenleg a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) 100 000 dolláros tornájainak része.

A torna salakon kerül megrendezésre, és egyetlen női egyes és páros versenyt foglal magában. A versenytér a Van der Meer Tennis Academyben található, amely egy 30 teniszpályás létesítmény, köztük 12 salakpálya.

Az ITF Women Hilton Head Island egy fontos esemény az ITF World Tennis Tour naptárában, és lehetőséget biztosít a feltörekvő női teniszezőknek, hogy pontokat szerezzenek a világranglistán és értékes tapasztalatokat gyűjtsenek. A torna összdíjazása 100 000 dollár, a győztes 150 ITF-pontot és 15 000 dollár pénzdíjat kap.

A torna rangos múlttal rendelkezik, és számos neves teniszező vett már részt rajta. A korábbi győztesek közé tartozik Ana Bogdan, Rebecca Marino és Magdalena Fręch.