ITF Portugal F11 MD

**ITF Portugal F11 MD**

Az ITF Portugal F11 MD egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet Portugáliában rendeznek. A torna az International Tennis Federation (ITF) Futures Tour része, amely a hivatásos tenisz legalacsonyabb szintű versenysorozata. A torna általában salakon zajlik, és a szabadtéri kemény pályájú versenyekre is sor kerülhet.

**Díjalap és ranglistapontok**

Az ITF Portugal F11 MD díjalapja általában 15 000 dollár, amelyből a győztes 2 160 dollárt kap. A torna győztese 18 ITF ranglistapontot kap, míg a döntős 10 pontot kap.

**Lebonyolítás**

A torna általában 32 egyéni versenyző számára kerül megrendezésre, akik kieséses rendszerben versenyeznek. A torna általában kvalifikációs körrel kezdődik, ahol a versenyzők a főtábláért küzdenek. A főtáblára bejutott versenyzők 16-os táblán versengenek a győzelemért.

**Korábbi győztesek**

Az ITF Portugal F11 MD korábbi győztesei közé tartozik:

* **2022:** [Nyertes neve]
* **2021:** [Nyertes neve]
* **2020:** [Nyertes neve]

**Jelentőség**

Az ITF Portugal F11 MD fontos lépcsőfok a fiatal és feltörekvő férfi teniszjátékosok számára a professzionális rangsorban való előrelépéshez. A torna értékes ranglistapontokat kínál, amelyek segíthetik a játékosokat abban, hogy magasabb szintű versenyeken indulhassanak.