Challenger Alphen MD

**Challenger Alphen MD**

A Challenger Alphen MD egy teniszverseny, amelyet évente rendeznek Alphen aan den Rijnenben, Hollandiában. A verseny az ATP Challenger Tour része, és salakon játsszák. Az eseményt először 2019-ben rendezték meg, és azóta is évente megrendezik.

**Formátum**

A Challenger Alphen MD egy egy kieséses verseny, amely 32 egyéni és 16 páros játékból áll. Az egyéni verseny első fordulójában 16 játékos kap kiemelést, míg a páros verseny első fordulójában 8 pár kap kiemelést. A verseny győztese az a játékos vagy páros lesz, aki a döntőben győzelmet arat.

**Díjazás**

A Challenger Alphen MD győztese 80 ATP pontot és 14 480 dollárt kap. Az egyéni verseny második helyezettje 48 ATP pontot és 8500 dollárt kap, míg a páros verseny második helyezettje 29 ATP pontot és 4850 dollárt kap.

**Jelentős játékosok**

Az elmúlt években a Challenger Alphen MD-n több kiemelkedő teniszező is részt vett, köztük:

* Roberto Bautista Agut
* Casper Ruud
* Lorenzo Sonego
* Alex de Minaur
* Cameron Norrie

**Tények**

* A Challenger Alphen MD az ATP Challenger Tour legrégebbi versenye Hollandiában.
* Az eseményt a TenCate Grass Group, egy sportpálya-építési cég szponzorálja.
* A 2022-es Challenger Alphen MD-t május 23. és május 29. között rendezték.
* Jan-Lennard Struff nyerte az egyéni versenyt, Tallon Griekspoor és Sem Verbeek pedig a páros versenyt.