WTA Dalian Qual

**WTA Dalian Qual**

A WTA Dalian Qual egy női tenisztorna, amelyet Kínában, Dalianban rendeznek meg. A torna az International sorozat része, és WTA pontokat és pénzdíjat kínál a résztvevőknek. A mérkőzéseket kemény pályán játsszák.

**Története**

A WTA Dalian Qualt először 2019-ben rendezték meg. A győztes a kínai Zheng Saisai lett, aki a döntőben legyőzte a svájci Viktorija Golubicot.

**Formátum**

A WTA Dalian Qual egy 32 fős egyenes kieséses torna. A kiemeltek a második fordulóban csatlakoznak a versenyhez. A mérkőzéseket három szettben játsszák, a döntőt kivéve, amely két nyert szettig tart.

**Díjazás**

A WTA Dalian Qual győztese 160 WTA pontot és 43 000 dollár pénzdíjat kap. A döntős 95 pontot és 24 300 dollárt, a négy elődöntős pedig 57 pontot és 13 490 dollárt kap.

**Jelentőség**

A WTA Dalian Qual egy fontos esemény a WTA Tour naptárában. A torna lehetővé teszi a feltörekvő játékosok számára, hogy versenyezzenek a világ legjobb női teniszezőivel. A torna außerdem WTA pontokat és pénzdíjat is kínál, ami segíthet a játékosoknak a ranglistán való előrelépésében.