ITF Macedonia F2

**Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Macedónia F2**

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett ITF Macedónia F2 egy nemzetközi szintű tenisztorna, amelyet Macedóniában rendeznek évente. Ez egy kemény pályás torna, amely a férfiak számára tartozik az ITF Futures Tour, a nőknek az ITF Women's Circuit része.

**Résztvevők**

A tornán amatőr és profi teniszezők vesznek részt a világ minden tájáról. A mezőny általában 32 egyest és 16 párost foglal magában.

**Díjazás**

A győztesnek az egyéniben 2700 dollár, a párosban 1275 dollár pénzdíj jár. A helyezettek szintén pénzdíjakat és pontokat kapnak az ITF ranglistán.

**Történelem**

Az ITF Macedónia F2 tornát először 2014-ben rendezték meg. Azóta évente megrendezik, és a macedón tenisz naptárának egyik kiemelt eseménye lett.

**Jelentőség**

Az ITF Macedónia F2 fontos állomás a teniszezők számára, akik ITF pontokat szeretnének szerezni, és ranglistán előrébb jutni. Ez egy versenyképes torna, amely lehetőséget nyújt a fiatal és feltörekvő játékosoknak, hogy tapasztalatot szerezzenek nemzetközi szinten.

**Helyszín**

A tornát több helyszínen is megrendezték Macedóniában, többek között Szkopjéban, Bitolában és Ohridban.

**Érdekességek**

* A legtöbb egyéni címet a szerb teniszező, Miljan Zekic szerezte meg, aki háromszor nyerte meg a tornát.
* A legtöbb páros címet a macedón páros, Dimitar Grabul és Tomislav Jotovski szerezte meg, akik kétszer nyerték meg a tornát.
* A torna megrendezésében a Macedón Teniszszövetség (TMF) játszik kulcsszerepet.