ITF Women Olomouc Qual

**ITF Women Olomouc Qual**

Az ITF Women Olomouc Qual egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) női tenisztorna, amelyet Olomoucban, Csehországban rendeznek meg. A verseny a második legmagasabb szintű ITF-torna, a 25 000 dolláros tornák közé tartozik.

**Formátum**

A verseny egy egyenes kieséses rendszerű kvalifikációs verseny, amelyet kemény pályán játszanak. 32 játékos vesz részt a selejtezőben, a győztesek bekerülnek a főtáblára.

**Fődíj**

A torna győztese 25 000 dollárt és 100 ITF-pontot kap, míg a döntős 13 250 dollárt és 60 pontot szerez.

**Története**

Az ITF Women Olomouc Qual-t először 2015-ben rendezték meg. A torna a cseh tenisz egyik legjelentősebb versenye lett, és számos feltörekvő tehetségnek adott platformot.

**Fontos tudnivalók**

A torna augusztusban kerül megrendezésre, a belépőjegyek ára és a menetrend a tornahoz közeledve kerül bejelentésre. A versenyen nemzetközi játékosok széles köre vesz részt, és izgalmas teniszcsatákat várhatunk minden mérkőzésen.