ITF Women Torino WD

**ITF Női Torino WD**

Az ITF Női Torino WD nemzetközi női tenisztorna, amelyet Torinóban, Olaszországban rendeznek. A torna a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett ITF Women's World Tennis Tour része.

**Története**

Az ITF Női Torino WD-t először 2012-ben rendezték meg. Kezdetben 10 000 dolláros díjazású torna volt, de 2016-ban 25 000 dollárosra emelték.

**Formátum**

A torna egy főtáblából és egy selejtezőből áll. A főtáblán 32 egyéni játékos és 16 páros csapat vesz részt. A selejtező két körből áll, és nyolc egyéni játékos jut be a főtáblára.

**Helyszín**

A tornát a Tennis Club Vita a Torino-i olasz városban rendezik. A klub rendelkezik több agyagpályával, ahol a mérkőzések zajlanak.

**Díjazás**

A torna győztese 25 000 dollár pénzdíjat kap, míg a döntős 12 500 dollárt kap. A párosok győztesei 7 500 dollárt kapnak, míg a döntősök 3 750 dollárt.

**Sikeres játékosok**

Az ITF Női Torino WD történetében számos sikeres játékos szerepelt, többek között:

* Anna-Lena Friedsam
* Francesca Schiavone
* Martina Trevisan
* Elisabetta Cocciaretto

**Jelentősége**

Az ITF Női Torino WD egy fontos torna a női teniszezők számára. Segít nekik fejlődni és feljutni a ranglistán. A torna lehetőséget ad arra is, hogy tapasztalatot szerezzenek a nemzetközi versenyeken.