ITF Women Stuttgart WD

**ITF Női Stuttgart WD**

Az ITF Női Stuttgart WD egy professzionális női tenisztorna, amelyet Németországban, Stuttgartban rendeznek. Az International Tennis Federation (ITF) szervezi, és része a női tenisz ITF World Tour versenysorozatának.

**Történelem:**

Az ITF Női Stuttgart WD tornát először 2001-ben rendezték. Kezdetben 25 000 dolláros díjazású volt, de az évek során nőtt a díjazása és a rangja is. 2010 óta 80 000 dolláros díjazású ITF World Tour 80 tornává vált.

**Helyszín:**

A torna a TC Bernhausen teniszklubban kerül megrendezésre, amely Stuttgart déli részén található. A klub 12 salakos pályával rendelkezik.

**Formátum:**

Az ITF Női Stuttgart WD egy egyenes kieséses torna 32 egyéni és 16 páros indulóval. A mérkőzéseket a legjobb három szettben játsszák.

**Díjazás:**

Az egyéni győztes 100 ITF-ranglistapontot és 12 150 dollár pénzjutalmat kap, míg a páros győztes 60 ITF-ranglistapontot és 4600 dollár pénzjutalmat vihet haza.

**Nevezetes győztesek:**

Az ITF Női Stuttgart WD korábbi győztesei között olyan teniszezők szerepelnek, mint:

* Annika Beck
* Carina Witthöft
* Anna-Lena Grönefeld
* Kirsten Flipkens
* Tereza Smitková

**Jelentőség:**

Az ITF Női Stuttgart WD fontos torna a női teniszezők számára, akik az ITF World Tour rangsoruk javításán dolgoznak. A torna lehetőséget nyújt számukra, hogy nemzetközi tapasztalatot szerezzenek és javítsák rangsorukat, ami kvalifikációt jelenthet nagyobb tornákra.