Etióp Kupa

**Etióp Kupa: Etiópia legrangosabb labdarúgó-versenye**

Az Etióp Kupa Etiópia legrangosabb labdarúgó-versenye, amelyet a 16 legjobb etióp klub részvételével rendeznek meg minden évben. A versenyt 1944-ben alapították, és azóta is az ország legnépszerűbb sporteseményei közé tartozik.

A torna kieséses rendszerben zajlik, és a mérkőzéseket egyetlen pályán rendezik. A győztes csapat kijut az Afrikai Konföderációs Kupára, a második helyezett pedig az Etióp Szuperkupára.

Az Etióp Kupa a legnagyobb kihívást jelentő labdarúgó-verseny Etiópiában, és a futballkultúra létfontosságú részét képezi az országban. A klubok intenzíven küzdenek a trófeáért, a szurkolók pedig hatalmas tömegben látogatják a mérkőzéseket, hogy szurkolhassanak kedvenc csapataiknak.

Az eddigi legsikeresebb klub a Saint George, amely 18 alkalommal nyerte meg a kupát. A címvédő a Fasil Kenema, amely a 2021-es döntőben legyőzte a Kedus Giorgis-t.

Az Etióp Kupa egy izgalmas és szórakoztató torna, amely lehetőséget kínál az etióp kluboknak arra, hogy megmutassák tehetségüket, és elnyerjék a legrangosabb hazai trófeát.