Challenger Todi Qual

**Todi Challenger Qual Tennistorna**

A Todi Challenger Qual egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet Olaszországban rendeznek. Az ATP Challenger Tour része, és máj vagy június elején kerül megrendezésre. A torna salakon zajlik, és 32 egyéni játékos és 16 páros csapat részvételével zajlik.

**A torna története**

A Todi Challenger Qualt 2003-ban alapították, és azóta az ATP Challenger Tour naptárának állandó eseménye. A torna több kiemelkedő játékos karrierjét segítette elő, köztük az olasz Jannik Sinnerét és a horvát Borna Ćorićot.

**A torna formátuma**

A Todi Challenger Qual egy kieséses torna, amely két kvalifikációs körből és a főtáblából áll. A 32 egyéni játékos közül 16 kvalifikál a főtáblára. A 16 páros csapat pedig közvetlenül a főtáblán indul. A főtáblán a mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, a döntetleneket pedig egy 10 pontos szuper tie-break dönti el.

**Az esemény helyszíne**

A Todi Challenger Qualt a Tennis Club Todiban rendezik, amely Todi városától néhány kilométerre található. A klub modern létesítményekkel rendelkezik, beleértve 10 salakos pályát és egy központi pályát, amely több mint 1000 néző befogadására alkalmas.

**Díjazás**

A Todi Challenger Qual összdíjazása 46 600 euró. Az egyéni győztes 6190 eurót, a páros győztesek pedig 3360 eurót kapnak. A torna értékes ATP-pontokat is oszt ki, amelyek a játékosok világranglistáján való előrelépését szolgálják.