ITF Mexico F4 MD

ITF Mexico F4 MD tenisztorna Mexikóban

Az ITF Mexico F4 MD egy profi férfi tenisztorna, amelyet Mexikóban rendeznek. A torna az ITF World Tennis Tour része, és salakon kerül megrendezésre.

A torna története

Az ITF Mexico F4 MD tornát először 2023-ban rendezték meg. A torna győztese a mexikói Ernesto Escobedo lett, aki a döntőben a honfitársát, Luciano Alcocer Cadezát győzte le.

A torna formátuma

Az ITF Mexico F4 MD egy 32 fős egyenes kieséses tábla formátumú torna. A kvalifikáción keresztül további 8 játékos juthat be a főtáblára. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák.

A torna nyereményalapja

Az ITF Mexico F4 MD torna nyereményalapja 25 000 dollár. A győztes 3600 dollárt, a döntős pedig 2160 dollárt kap.

A torna fontossága

Az ITF Mexico F4 MD torna fontos esemény a mexikói teniszezők számára, mivel lehetőséget biztosít számukra, hogy pontokat szerezzenek az ITF World Tennis Tour ranglistán. A torna emellett lehetőség a fiatal tehetségeknek, hogy megmutassák magukat, és felhívják magukra a figyemet.