Links
ltfa.lv Wikipedia

The Optibet Latvian Futsal Higher League (Latvian: Optibet Telpu futbola virslīga) is the premier futsal championship in Latvia. It is organized since 1997 by the Latvian Indoor Football Association (Latvian: Latvijas Telpu futbola asociācija, LTFA) under the supervision of the Latvian Football Federation. The champion qualifies for the UEFA Futsal Cup. The most successful team in the history of the league has been FK Nikars, winning 12 titles.

Since the 2017-18 season, the league is sponsored by betting firm Optibet.

A Lett Premier Liga egy lett futsalterembajnokság, amelyet Lettország Futszal Szövetsége (Latvijas Futbola federācija, LFF) szervez. A bajnokságot 2009-ben alapították, és a legjobb lett futsalklubok versenyeznek benne.

A Lett Premier Liga egy nyolc csapatos bajnokság, amely két körben zajlik. A csapatok kétszer játszanak egymással, egyszer hazai pályán, egyszer pedig idegenben. A bajnokság győztese a legtöbb pontot szerző csapat. Ha két vagy több csapat holtversenyben végez, akkor az egymás elleni mérkőzéseik eredményei alapján döntenek a helyezésekről.

A Lett Premier Liga győztese kvalifikálhat az UEFA Futsal Bajnokok Ligájára. A második és a harmadik helyezett csapatok az UEFA Futsal Kupában indulhatnak.

A Lett Premier Liga jelenlegi címvédője az FK Nikars Riga.