ITF Women Irapuato Qual

**ITF Women Irapuato Qual - Teniszturna**

Az ITF Women Irapuato Qual egy női tenisztorna, amelyet Mexikóban, Irapuatóban rendeznek meg. A torna az ITF Women's World Tennis Tour része, amely a női profi tenisz második szintje a WTA Tour után.

**A torna története:**

Az ITF Women Irapuato Qual tenisztornát 2016 óta rendezik meg. Az első bajnok a mexikói Victoria Rodríguez volt. A torna az évek során megnőtt népszerűségnek örvend, és a régió egyik legjelentősebb női teniszversenyévé vált.

**Jelentős győztesek:**

* Victoria Rodríguez (2016)
* María Camila Osorio Serrano (2018)
* María Fernanda Herazo González (2019)

**Jelentkezés és részvétel:**

A tornára az ITF Women's World Tennis Tour szabályainak megfelelően lehet jelentkezni. A kvalifikációs versenyre a rangsorolás nélküli játékosok, valamint az alacsonyabb rangú játékosok jelentkezhetnek. A főtáblára a kvalifikáció győztesei és a magasabban rangsorolt játékosok kerülnek be.

**Díjazás:**

A torna győztese 15 000 USD pénzdíjat kap, valamint értékes pontokat a WTA ranglistájára. A második és a harmadik helyezett, valamint a negyeddöntősek és az elődöntősek résztvevői is pénzdíjazásban részesülnek.