ITF Indonesia F3

Az ITF Indonesia F3 egy nemzetközi tenisztorna, amelyet Indonéziában rendeznek meg. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szankcionálta, és a női 15 000 dolláros ITF Női World Tennis Tour része. A torna páros és egyéni versenyszámokat is tartalmaz.

A torna először 2023-ban került megrendezésre, és a Sunrise Tennis Clubban játszották, Batam városában. A torna győztese az indonéz Aldila Sutjiadi volt, aki a döntőben legyőzte honfitársát, Prisca Madelyn Nugrohót. A tornán számos más indonéz játékos is szerepelt, köztük Jessica Tung, Deria Nur Haliza és Beatrice Gumulya.

Az ITF Indonesia F3 egy fontos esemény az indonéz női tenisz számára, mivel ez lehetőséget biztosít a játékosoknak arra, hogy pontokat szerezzenek az ITF ranglistán. A torna szintén segít a sport népszerűsítésében Indonéziában.