ITF W50 Mexico City - női páros

**ITF W50 Mexikóváros - női páros**

Az ITF W50 Mexikóváros - női páros egy professzionális tenisztorna, amelyet a Mexikói Teniszszövetség szervez az ITF Női Tenisz Világturné keretein belül. A torna Mexikóvárosban kerül megrendezésre, salak pályákon.

A torna általában februárban vagy márciusban kerül megrendezésre, és 32 párost fogad be. A párosok egyenes kieséses rendszerben versenyeznek, ahol a döntőt három nyert szettig játsszák.

A torna győztese pontokat szerez az ITF Női Tenisz Világranglistáján, amelyek alapján meghatározható a játékosok jogosultsága a magasabb szintű versenyekre. A torna emellett pénzdíjazásban is részesíti a győztes párokat.

Az ITF W50 Mexikóváros - női páros egy fontos esemény a mexikói teniszben, mivel lehetőséget biztosít az ország legjobb női párosainak, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek. A torna egyben népszerű esemény a teniszszerető közönség körében is, akik lelkesen szurkolnak a hazai párosoknak.