ITF Women Wesley Chapel

**ITF Női Wesley Chapel**

Az ITF Női Wesley Chapel egy nemzetközi teniszverseny, amelyet Floridában, az Egyesült Államokban rendeznek. A verseny az ITF Women's World Tennis Tour része, és 2019 óta kerül megrendezésre.

**Versenyformátum**

A verseny egyéni és páros versenyszámokból áll. Az egyéni versenyen 32 játékos vesz részt, míg a páros versenyen 16 páros indul. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, kivéve a döntőt, amelyben három nyert szettre van szükség a győzelemhez.

**Díjazás**

A verseny összdíjazása 25 000 amerikai dollár. Az egyéni győztes 3940 dollárt, a páros győztesek páronként 2523 dollárt kap.

**A pálya**

A versenyt a Saddlebrook Resort & Spa pályáján rendezik. A pálya kemény borítású, és megfelelően megvilágított az esti mérkőzésekhez.

**Részvétel**

A versenyre jogosultak azok a játékosok, akik rendelkeznek az ITF Women's World Tennis Tour rangsorában legalább 200. helyezéssel. A szabadkártyákat a verseny szervezői osztják ki.

**Történelem**

Az első ITF Női Wesley Chapel versenyt 2019 novemberében rendezték meg. A versenyt Ann Li nyerte meg, aki a döntőben Whitney Osuigwe-et győzte le.

**Jelentőség**

Az ITF Női Wesley Chapel fontos versenye az ITF Women's World Tennis Tournak. A verseny lehetőséget biztosít a játékosoknak arra, hogy pontokat szerezzenek a rangsorban, és fejlődjék a játékuk.