Challenger Olbia - férfi páros

**Challenger Olbia - Férfi páros**

A Challenger Olbia - Férfi páros egy professzionális tenisztorna, amelyet Olaszországban, Olbián rendeznek meg. Az ATP Challenger Tour része, és salakpályán játsszák. A tornát először 2022-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. Az első kiadást a kazah Alekszandr Bublik és az osztrák Alexander Erler nyerte.

A torna mezőnye 16 párból áll, akik kieséses rendszerben versenyeznek. A döntőt három nyert szettig játsszák. A torna győzteseinek ATP-ranglistapontokat és pénzdíjat ítélnek oda.

A Challenger Olbia - Férfi páros egy fontos esemény a feltörekvő teniszezők számára, akik ATP-ranglistapontokat szerezhetnek, és tapasztalatokat szerezhetnek a magasabb szintű versenyeken. A torna népszerű a szurkolók körében, akik élőben követhetik kedvenc játékosaikat, és izgalmas teniszmeccseket láthatnak.