ITF W15 Baku - női páros

**ITF W15 Baku - női páros**

Az ITF W15 Baku egy nemzetközi tenisztorna nők számára, amelyet Bakuban, Azerbajdzsánban rendeznek. A torna az ITF World Tennis Tour része, amely az ITF (Nemzetközi Tenisz Szövetség) által szervezett versenyek sorozata.

**Formátum**

A torna egy 32 páros kieséses tábla formátumban kerül megrendezésre. A párok egységesen kapnak kiemelést a világranglistájuk alapján.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 15 000 dollár. A győztes páros 226 WTA-pontot kap, a döntősék 140 pontot, az elődöntősök 86 pontot, a negyeddöntősök 50 pontot, a második körösök 25 pontot, az első körösök pedig 15 pontot.

**A torna jelentősége**

Az ITF W15 Baku egy fontos esemény a női tenisz naptárában. Ez lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy ranglistapontokat szerezzenek, és tapasztalatokat gyűjtsenek magasabb szintű versenyeken. A torna segít az azerbajdzsáni tenisz népszerűsítésében és fejlesztésében is.

**A torna története**

Az ITF W15 Baku tornát először 2023-ban rendezték meg. A torna első győztesei a Kamilla Bartone és Christina Dinu alkotta páros volt.