Azerbaijan Cup

Azerbajdzsán Kosárlabdakupa

Az Azerbajdzsán Kosárlabdakupa egy évenkénti kosárlabdatorna Azerbajdzsánban. A tornát 1993-ban alapították, és az Azerbajdzsáni Kosárlabda Szövetség szervezi. A tornán Azerbajdzsán legjobb kosárlabdacsapatjai vesznek részt.

A torna formátuma az évek során többször is változott. Jelenleg a tornán nyolc csapat vesz részt, amelyek két csoportba vannak osztva. A csoportkörben minden csapat egyszer játszik a csoportjának másik tagjaival. A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut. Az elődöntők győztesei a döntőbe jutnak, a vesztesek pedig a harmadik helyért játszanak.

Az Azerbajdzsán Kosárlabdakupa a legrangosabb kosárlabdatorna Azerbajdzsánban. A torna győztese megkapja az Azerbajdzsán Kosárlabdakupa trófeát, és kvalifikálja magát a következő szezon FIBA Europe Cup-jára.

Az Azerbajdzsán Kosárlabdakupa történetének legeredményesebb csapata a BC Azəryol, amely 11-szer nyerte meg a tornát. A torna jelenlegi címvédője a BC Azəryol, amely 2022-ben nyerte meg a kupát.