Burundi Kupa

A Burundi Kupa a Burundi Labdarúgó-szövetség által szervezett éves labdarúgó-kupaverseny. A kupában az első osztályú és másodosztályú csapatok vesznek részt. A kupa győztese jogot szerez a következő szezonban a CAF Konföderációs Kupában való indulásra.

A Burundi Kupa 1982-ben indult, és azóta minden évben megrendezik. A torna egyetlen mérkőzéses kieséses rendszerben zajlik, a döntőt általában a fővárosban, Bujumburában rendezik.

A legsikeresebb csapat a tornán a Vital'O FC, amely 10 alkalommal nyerte meg a kupát. A többi többszörös győztes a Prince Louis FC (5 cím) és a Muzinga FC (4 cím).

A Burundi Kupa egy rangos verseny, amely segít a burundi labdarúgás fejlesztésében. A kupa győztese nemzetközi szinten is képviseli Burundit, ami lehetőséget ad a burundi játékosoknak, hogy megmutassák tehetségüket.