Xerox Trophy

Date R Hazai vs Vendég -
11/14 14:39 - Xerox Trophy vs View
**Xerox Trophy**

A Xerox Trophy egy rangos amatőr golfjátékosoknak szóló csapatverseny, amelyet az 1960-as évek elején alapított a Xerox Corporation. A torna eredetileg a brit és az amerikai amatőrök közötti kihívás volt, de azóta kibővült, és ma már a világ minden tájáról érkező csapatok vesznek részt benne.

A Xerox Trophyt kétévente rendezik, váltakozva az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban. A torna formátuma egy 36 lyukú, stroke play verseny, amelyet kétfős csapatokban játszanak. A csapatok a selejtezők során kvalifikálják magukat a tornára, és a legjobb 16 csapat jut be a döntőbe.

A Xerox Trophy az egyik legrangosabb esemény az amatőr golfban, és a győzelem nagy megtiszteltetés. A torna történetének legsikeresebb csapata az Egyesült Államok, amely 15 alkalommal nyerte meg a versenyt. A legutóbbi győztes az Egyesült Államok csapata volt, amely 2022-ben győzedelmeskedett.

A Xerox Trophy egy nagyszerű lehetőség az amatőr golfjátékosok számára, hogy megmutassák tudásukat, és megmérettessék magukat a világ legjobb játékosaival. A torna egyben nagyszerű lehetőség a különböző országokból érkező játékosok közötti barátságok és kapcsolatok kialakítására is.