ITF M15 Vaasa

**ITF M15 Vaasa**

Az ITF M15 Vaasa egy férfi profi tenisztorna, amelyet a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) rendez. A torna része a Futures Tour sorozatnak, amely az ATP Challenger Tour alatt helyezkedik el. Az ITF M15 Vaasa tornát Vaasában, Finnországban rendezik meg.

**Történelem**

Az első ITF M15 Vaasa tornát 2021-ben rendezték meg. A tornát Elias Ymer nyerte, aki a döntőben legyőzte Patrick Niklas-Salminent.

**Formátum**

Az ITF M15 Vaasa egy 32 fős egyenes kieséses torna. A torna egyetlen mérkőzésből álló selejtező körrel kezdődik, amelyből nyolc játékos jut be a főtáblára. A főtáblán a játékosok öt körben versenyeznek a bajnoki címért.

**Díjazás**

Az ITF M15 Vaasa győztese 15 000 dollár díjat kap, míg a döntős 9000 dollárt kap. A torna többi helyezettje is részesül pénzdíjban.

**Jelentőség**

Az ITF M15 Vaasa egy fontos torna a feltörekvő férfi teniszezők számára. A torna lehetőséget ad a játékosoknak arra, hogy ranglistapontokat szerezzenek és tapasztalatot szerezzenek a professzionális túrán. Az ITF M15 Vaasa győztesei gyakran folytatják pályafutásukat magasabb szintű versenyeken, mint például az ATP Challenger Tour és az ATP World Tour.