Indonéz Division Utama

**Indonéz Division Utama**

Az Indonéz Division Utama az indonéz férfi röplabda-bajnokság legmagasabb szintje. A bajnokságot 2008-ban alapították, és nyolc csapat vesz részt benne. A bajnokság győztese kvalifikálja magát az Ázsia-bajnokok Ligájára.

**Formátum**

A bajnokság két szakaszból áll: az alapszakaszból és a rájátszásból. Az alapszakaszban a csapatok kétszer játszanak egymással, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. Az alapszakasz első négy helyezettje jut tovább a rájátszásba.

A rájátszás keresztbejátszással zajlik. Az alapszakasz első helyezettje a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik az elődöntőben. Az elődöntő győztesei a döntőben találkoznak, míg a vesztesek a bronzéremért játszanak.

**Története**

Az Indonéz Division Utama 2008-ban alakult, és az Indonéz Röplabda-szövetség (PBVSI) szervezi. A bajnokság első győztese a Jakarta BNI 46 volt. A legtöbb bajnoki címet, összesen hetet, a Jakarta Pertamina Pertamax nyerte.

Az Indonéz Division Utama egyre népszerűbbé válik, és a legjobb indonéz röplabdázók vesznek részt benne. A bajnokság fontos szerepet játszik az indonéz röplabda fejlődésében.