RBC Heritage

Date R Hazai vs Vendég -
04/13 11:00 - RBC Heritage vs View
04/14 10:59 - RBC Heritage vs View
A RBC Heritage egy professzionális golfverseny a PGA Tour versenynaptárában, amelyet évente rendeznek meg Harbour Town Golf Linksen, Hilton Head Islanden, Dél-Karolinában. A versenyt először 1969-ben rendezték Harbour Town Invitational néven, és 1970 óta része a PGA Tournek. 2012 óta a verseny főszponzora az RBC Capital Markets, és a torna hivatalos neve RBC Heritage Classic.

A RBC Heritage egy 72 lyukú stroke play verseny, amelyet négy nap alatt rendeznek. A mezőny 156 játékosból áll, akik kvalifikálják magukat a világ ranglistán elfoglalt helyezésük, a PGA Tour pénzlistán elfoglalt helyezésük vagy más kritériumok alapján.

A RBC Heritage pályahossza 6 994 yard, par 71-es. A pálya keskeny fairutakkal, gyors zöldekkel és veszélyes vízi akadályokkal rendelkezik. A Harbour Town Golf Links-et Pete Dye tervezte, és széles körben az Egyesült Államok egyik legjobb golfpályájaként tartják számon.

A RBC Heritage összdíjazása 8 millió dollár, a győztesnek 1,44 millió dollár jár. A verseny a FedExCup rendszer része, és a győztes jelentős pontokat szerezhet a bajnoki rangsorban.

A RBC Heritage egyik legkiemelkedőbb eseménye a pálya 18. lyukán hagyományosan tartott "Jump into the Harbour" ünnepség. A győztes hagyományosan a győzelmi beszéd után a Harbour Town Yacht Basinbe ugrik.