ETTU Team Championship Women

**ETTU Csapatbajnokság Nők**

Az ETTU Csapatbajnokság Nők az Európai Asztalitenisz Unió (ETTU) által szervezett évente megrendezett csapatverseny női asztaliteniszezők számára. A tornát először 1969-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik.

A torna formátuma az évek során többször változott. A jelenlegi formátumban 16 csapat vesz részt, amelyeket négy csoportba osztanak. Minden csoporton belül a csapatok körmérkőzéseket játszanak, és a két legjobb helyezett csapat jut tovább a kieséses szakaszba.

A kieséses szakaszban a nyolc legjobb csapat páros mérkőzéseket játszik. A győztes csapat az ETTU Csapatbajnokság Nők bajnoka lesz.

A torna történetének legsikeresebb csapata az SV Böblingen német csapat, amely eddig 11 alkalommal nyerte meg a versenyt. A legutóbbi győztes a Borussia Düsseldorf német csapat, amely 2022-ben nyerte el a címet.

Az ETTU Csapatbajnokság Nők az egyik legpresztízskeresőbb csapatverseny a női asztaliteniszben. A torna lehetőséget biztosít a csapatoknak, hogy megmérettessék magukat Európa legjobb csapataival, és elnyerjék a bajnoki címet.