Ukraine Open - férfi páros

**Ukrajna Open - férfi páros**

A Ukrajna Open egy nemzetközi bádmintonverseny, amelyet Ukrajnában rendeznek meg. Az esemény része a Nemzetközi Tollaslabda Szövetség (BWF) World Tour rendszerének. A verseny párosban, vegyes párosban és egyéniben kerül megrendezésre. A férfi páros verseny a torna egyik fő eseménye.

A verseny első alkalommal 2021-ben került megrendezésre. A torna Super 100 kategóriába tartozik, ami azt jelenti, hogy 100 000 dollár összdíjazással rendelkezik. A verseny a Kharkiv Sportpalotában kerül megrendezésre Kharkivban.

A férfi páros verseny egy kieséses torna, amelyben a 16 legjobb pár vesz részt. A verseny három fordulóból áll: a selejtezőkörből, a főtáblából és a döntőből. A selejtezőkörben a 16 legjobb párból 8 kerül be a főtáblába. A főtáblán a 8 pár 4 csoportba kerül, ahonnan a két legjobb pár jut a döntőbe. A döntőben a két legjobb pár egyenes kieséses rendszerben játszik a bajnoki címért.

A férfi páros versenyt több kiemelkedő páros nyerte meg az elmúlt években. A 2021-es versenyt a malajziai Aaron Chia és Soh Wooi Yik páros nyerte meg, akik a döntőben a japán Takuro Hoki és Yugo Kobayashi párost győzték le. A 2022-es versenyt az indonéz Fajar Alfian és Muhammad Rian Ardianto páros nyerte meg, akik a döntőben a kínai Liu Yuchen és Ou Xuanyi párost győzték le.

A Ukrajna Open férfi páros verseny egy izgalmas és versenyképes esemény, amely a világ legjobb férfi párosait vonzza össze. A verseny nagyszerű lehetőség a fiatal párosok számára, hogy tapasztalatokat szerezzenek és pontokat szerezzenek a világbajnoki ranglistára. A verseny egyben nagyszerű lehetőség Ukrajna számára, hogy bemutassa a bádminton sportágat.