ITF Tunisia F33

**ITF Tunisia F33 teniszverseny**

Az ITF Tunisia F33 egy professzionális teniszverseny, amelyet Tunéziában, Monasztirban rendeznek meg. A versenyt az International Tennis Federation (ITF) szankcionálja, és a Women's Circuit része, amely a női tenisz második legmagasabb szintje a WTA Tour után.

**Részvétel és díjazás**

A versenyen 32 egyéni játékos és 16 páros csapat vesz részt. A torna összdíjazása 25 000 dollár, a győztes 3 959 dollárt és 50 WTA-ranglistapontot kap.

**Helyszín**

A versenyt a Monastir Teniszközpontban rendezik, amely 12 salakos pályával rendelkezik.

**Történelem**

Az ITF Tunisia F33-at először 2022-ben rendezték meg. A torna első győztese a francia Sarah Iliev volt.

**2023-as verseny**

A 2023-as ITF Tunisia F33. verseny március 27. és április 2. között kerül megrendezésre.

**Érdekességek**

* A verseny része az ITF World Tennis Tour-nak, amely több mint 1500 tornát foglal magában a világ minden táján.
* A torna lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy pontokat szerezzenek a WTA-ranglistán.
* A verseny fontos állomás a nőknek a Grand Slam-tornákra való kvalifikációban.