Új-zélandi South Central Series

**Új-zélandi Dél-középső Sorozat**

A Dél-középső Sorozat egy labdarúgó-torna Új-Zélandon, amelyben az ország déli és középső régiójának csapatai vesznek részt. A tornát 1969-ben alapították, és az ország egyik legpatinásabb labdarúgó-eseményévé vált.

A sorozatban az Északi Régió, a Közép Régió, a Canterbury Régió, az Otago Régió és a Southland Régió csapatai versenyeznek. A torna formátuma az idők során változott, de általában egy körmérkőzésből áll, amelyet kieséses szakasz követ.

A sorozatot a Canterbury régió csapatai nyerték meg a legtöbbször, 23 győzelmükkel. A sorozat jelenlegi címvédője a Canterbury United, amely 2022-ben negyedik alkalommal nyerte meg a tornát.

A Dél-középső Sorozat nemcsak a régiók közötti versengésről szól, hanem lehetőséget nyújt a tehetséges játékosoknak, hogy megmutassák képességeiket. A sorozatban játszott sok játékos később az új-zélandi válogatottban is szerepelt.