10/13 14:10 - SAS Bajnokság vs View
10/14 18:02 - SAS Bajnokság vs View
10/15 17:52 - SAS Bajnokság vs View
**SAS Bajnokság**

Az **SAS Bajnokság** egy éves, Magyarországon megrendezett profi golfverseny, amely része a Challenge Tournak, az Európai PGA Tour harmadik szintű túrájának. A tornát 2004-ben alapították, és a magyar golfbajnokság legmagasabb rangú eseményévé vált.

A verseny a Pest megyei Dunakeszin található Pannonia Golf & Country Clubban kerül megrendezésre, mely Magyarország egyik leghosszabb és legnehezebb golfpályája. A pálya Par 72-es, és 6960 méter hosszú.

A SAS Bajnokság mezőnye általában 156 játékosból áll, akik a világ minden tájáról érkeznek. A verseny 72 lyukon át tart, négy fordulóban. A győztes a legkevesebb ütéssel teljesítő játékos lesz, és egy jelentős pénzdíjat, valamint értékes World Golf Ranglista pontokat kap.

A SAS Bajnokság az egyik legfontosabb golfesemény Magyarországon, és nagy népszerűségnek örvend a golfrajongók körében. A verseny első magyar győztese Bányai Attila volt 2008-ban, aki ezzel a sikerével az első magyar játékos lett, aki Challenge Tour versenyt nyert.