UAE Cup

Az Egyesült Arab Emírségek Kupa egy rangos futsaltorna, amelyet az Egyesült Arab Emírségekben rendeznek. A tornán az ország legjobb futsalcsapatjai vesznek részt, és a győztes csapat elnyeri az Egyesült Arab Emírségek Kupát.

A torna története az 1990-es évek elejéig nyúlik vissza, amikor az Egyesült Arab Emírségek Labdarúgó-szövetsége úgy döntött, hogy létrehoz egy nemzeti futsaltornát. Az első tornát 1993-ban rendezték, és azóta minden évben megrendezik.

Az Egyesült Arab Emírségek Kupa rendkívül népszerű az országban, és a meccseket széles körben közvetítik a televízióban. A torna segített népszerűsíteni a futsal sportot az Egyesült Arab Emírségekben, és az ország egyik vezető futsalcsapatává tette.

A torna győztesei között szerepelnek olyan csapatok, mint az Al Wasl, az Al Ahli és a Shabab Al Ahli. A torna történetének egyik legsikeresebb csapata az Al Wasl, amely hétszer nyerte meg a kupát.

Az Egyesült Arab Emírségek Kupa fontos esemény a Futsal Világnaptárban, és a világ egyik legjobb futsalcsapatát vonzza. A torna egy lehetőség a legjobb futsaljátékosoknak, hogy bemutassák tehetségüket, és az Egyesült Arab Emírségek egyik legrangosabb sporteseményévé vált.