ITF Women Noto Qual

ITF Women Noto Qual Tenisztorna

Az ITF Women Noto Qual egy Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) női tenisztorna, amelyet Olaszországban, Notóban rendeznek. A tornát általában salakon rendezik, és 25 000 dolláros összdíjazással rendelkezik. Ez az ITF World Tennis Tour része, amely a hivatásos női tenisz második szintje a WTA Tour után.

A torna egy kvalifikációs versenyből és egy főtáblából áll. A kvalifikációs versenyen 32 játékos vesz részt, és a négy győztes jut tovább a főtáblára. A főtáblán 32 játékos vesz részt, és egyenes kieséses rendszerben versenyeznek a torna megnyeréséért.

Az ITF Women Noto Qual 2019-ben került megrendezésre először. A torna első győztese a francia Clara Burel volt, aki a döntőben legyőzte a svájci Simona Waltertet.

Az ITF Women Noto Qual fontos torna a női teniszezők számára, mivel pontokat szerezhetnek vele az ITF World Tennis Tour ranglistáján. A torna lehetőséget biztosít a játékosoknak, hogy tapasztalatokat szerezzenek és javítsák rangsorukat, hogy magasabb szintű versenyeken vehessenek részt.